Újra van tangó Budán!

Tangó Budán

Ahogy táncolni kezdtem, sok mindenbe „belekóstoltam”, kipróbáltam több táncot, iskolát és tánctanárt, mert úgy gondolom, hogy a legjobb megtalálni a saját stílusomat és így lehetőségem volt többektől inspirálódni.
Mások a stílusok, a gondolatok, a tudás átadása és én is máshogy értem meg az információkat.

Mégis vannak olyanok, akiktől kifejezetten sokat inspirálódtam.
Ilyen Kulik Johanna, akitől a tangó alapok megismerése után azok stabilitását ismertem meg és mélyítettem el, ilyen Szeghalmi Endre, akitől sok sok inspiráló mozdulatot ihlettem, és a gondolataival, tangóhoz való hozzáállásával is könnyedén azonosulok.

Egy ideje egy új lépés a budapesti tangós életében, hogy a TáncSzalonnal most újra belekerül Buda a tangós vérkeringésbe, hiszen sokaknak nem kell az egész városon átmenni, egy milongáért, vagy pár lépés megismeréséért.

TáncSzalon
Az alábbiakban Endrével folytatott beszélgetésemet lehet elolvasni, melyben mesélek a TáncSzalonról és tangóról is. Tangó Budán

 

Endre: Zsolt, kérlek mesélj pár gondolatban magadról.

Zsolt: A Manitox Kft. egyik tulajdonosa és stratégiai vezetője, a TáncSzalon alapítója, dance coach vagyok. A Manitoxban újrahasznosítható alapanyagból állítunk elő fóliákat főként az építőiparba és csomagolóiparba.

Gyakorló vezetőként vallom, hogy a vezetői képességfejlesztésben a tánc egyedülálló, szórakoztató és teljes élményt nyújtó módszer.

 

Endre: Honnan jött a TáncSzalon ötlete?

Zsolt: Üzletemberként sokszor vettem részt rendezvényeken, illetve társasági eseményeken, amelyeken sokszor volt tánc, de nem szívesen ügyetlenkedtem volna a táncparketten. Ezért pár éve úgy döntöttem megtanulok alapszinten táncolni.

Ahogy táncolni kezdtem – legyen szó divattáncról, társastáncról – mindig nagyon hasonló kép fogadott. Sokszor leharcolt helyen voltunk, sokan, kevés levegővel, ráadásul jópáran edzésnek fogták fel – nekem ez nagyon nem tetszett. Az első tangós élményeim már sokkal jobbak voltak, de a nagy létszámok miatt természetesen azokon a helyeken is sokszor meleg volt.

Hiába kerestem olyan helyet, ahol teljesen kényelmesen érzem magam, egyszerűen nem találtam, így úgy döntöttem – mivel akkor már a tánc egyre fontosabb szerepet töltött be az életemben -, megcsinálom én. 

Az egyre nagyobb teret hódító digitális világban a TáncSzalon programjait azért hívtam életre, hogy a résztvevők ne csupán különböző táncokkal ismerkedhessenek meg, hanem új szemszögből fedezhessék fel önmagukat, új barátokra leljenek és a tánc öröme az életük romantikus részébe is új pezsgést hozhasson.

Endre: Hol található?

Zsolt: A XI. kerületben, közvetlen a Feneketlen tó mellett. Közel egy évig kerestem a megfelelő helyszínt. Amikor ide beléptem, tudtam, hogy megtaláltam az igazit. Könnyen megközelíthető tömegközlekedéssel, villamos, metró pár száz méterre, busz szinte előttünk rak le. Parkolni 100-200 méteren belül könnyedén lehet, több vendégem jellemzően az ajtóban áll meg. Ahogy megláttam a helyet, egyértelmű volt, hogy itt lesz a TáncSzalon. tangó budán

Még egy antik táncos szalongarnitúra is fogadott, mely ma már a hozzánk érkező vendégeket köszönti .

Természetesen szükség volt egy kis ráncfelvarrásra, hogy kialakíthassam azt a miliőt, amitől tényleg szalonhangulat lesz – noha az alap adottságok tökéletesek voltak.

Endre: Kiknek szól a TáncSzalon?

Zsolt: A Szalonban három alapelvet tartunk be:

  • Rendezvényeinken mindenkinek biztosan legyen táncpartnere
  • Stílusos környezetben tartjuk programjainkat
  • Már kezdő táncosként is legyen lehetőségünk a táncestekhez is

Ezekkel nem titkolt célom, hogy a szalontáncok újra az őket megérdemelt fényben ragyoghassanak.

A programjainkon mindenkinek van táncpartnere, hiszen odafigyelek a megfelelő „vezető-követő” arányokra, így mindig ugyanannyi hölgynek és férfinak adok el jegyet.

Nem csak a Szalont alakítottam ki olyanná, hogy méltó legyen ezekhez táncokhoz, hanem fontosnak tartom az öltözködési illemet, hiszen megjelenésünk is hozzásegít a finom nőies és a lovagias férfi gesztusok kifejezéséhez és átéléséhez. A limitált létszám miatt mindenkire magasabb figyelem jut, sőt a légkör is sokkal kellemesebb így.

Az egyik legfontosabb célom volt, hogy legyen olyan hely, ahol akár kezdőként is lehet táncolni, gyakorolni. Ne kelljen hosszú hónapokat vagy éveket várni, hogy egy a parkettre lépjünk, mert az idő múlásával halványul a tudás és felerősödik a bátortalanság. Ezért kifejezetten kezdő táncosoknak szóló táncesteket is szervezünk, ahol tudnak ismételni, gyakorolni.

Endre: Milyen táncok jelennek meg nálatok?

Zsolt: A lehető legtöbbször használható táncokat lehet nálunk megismerni. Salsa, chachacha, rumba, rocky, angol és bécsi keringő található meg a táncaink között, mégis legnagyobb mértékben az argentin tangó van előtérben.

 

Endre: Miért döntöttél főként a tangó mellett?

Zsolt: A tangó előtt salsáztam, belekóstoltam és elmélyedtem a társastáncokba, de még a keringőben vagy rumbában sem találtam meg azt a fajta eleganciát, amit a tangóban. Emlékszem, az első alkalommal azt éreztem: „igen, ez igazán önazonos a számomra”.

A tangóban szavak nélkül értenek meg mások. Átadhatom a bánatom, az örömöm, szabad lehetek benne, teljes mértékben férfi maradok és abban a 10-12 percben „vigyázhatok” a partneremre.

A tangó nagyon komoly önismeretre is tanít, amely jól reflektál a vezetői képességekre.

Endre: Milyen (tangós) programjaitok vannak?

Zsolt: Jelenleg elsősorban argentin tangó programokat tartunk, illetve latin táncos programok futnak. Jellemzően két féle csoportba lehet sorolni a programjainkat. Vannak az egy alkalmas programok, amelyek legtöbb esetben „ízelítőt” adnak egy-egy táncból, ezek az „egy délutános programjaink”, vagy az „egész hétvégés programjaink”, amelyek több táncot tartalmaznak. Ezek minden esetben 1-2 hónapra előre megtalálhatóak a tancszalon.hu-n.

Illetve vannak a rendszeres programjaink, amelyek ugyanazon időszakban futnak több héten, vagy hónapon keresztül.

Az ősztől pedig külön rendezvényként indulnak majd a TáncSzalon bálok is. tangó budán

Endre: Milyen milongáitok vannak?

Zsolt: Főként a kezdő táncosoknak szeretnénk programokat szervezni, illetve azoknak, akik rendszeresen szeretnének gyakorolni és táncolni, de nem érzik magukat komfortosan egy zsúfolt milongán.

Épp ezért 3 típusú rendhagyó milongát szervezünk, jellemzően minden típusból havonta egyet fogunk megtartani.

Mindegyikben közös, hogy a cortinák táncolhatóak, így több és hosszabb tér van a beszélgetésekre is, illetve mindegyik esetén frissítő italokkal és energiát adó falatokkal várjuk vendégeinket. Itt is limitáljuk a létszámot.

A „First Steps” milonga azoknak szól, akik még ismerkednek a tangóval és főként csoportos órákra járnak. Akár pár alkalom után is érdemes lehet már eljönni és az alapokat ismételni, de azoknak a táncosoknak is különösen hasznos, akik több éve járnak csoportos órákra, mégis a jó táncosokat látva „lefagynak” a tánctéren.

 A 4 órás program során ötvöztük a praktikát és milongát, a tandák a megszokotthoz képest rövidebbek és egy különálló teremben – a többi táncost nem zavarva – van lehetőség egy-egy mozdulatsor kigyakorlására .

Minden hónap első hétfőjén tud tangózni ezen a programon.

„Basic milonga” főleg középhaladó táncosok számára született. Azon tapasztaltabb táncosoknak, akik az öltözékükkel is ki szeretik kifejezni a tánc hangulatát, biztosan tetszeni fog a programunk. Akik sajnos már túl sokszor ültek végig milongát úgy, hogy kevesebbet táncoltak, mint szerettek volna, azért jó választás ez a program, mert biztosítunk számukra táncpartnert.

A „basic milonga” estünket minden hónap harmadik szerdáján tartjuk.

„Open milonga” programunk a tapasztalt, haladó szint felett járó táncosoknak szól.

Hamarosan ezeket a programokat is elindítjuk.

Endre: „Tánc és az üzlet”. Jól tudom, hogy van egy egészen különleges programod is?

Zsolt: Igen, ez egy egyedi mentorprogramom. A témában tavaly előadtam a B2W Fesztiválon is. Vezetői és üzleti tapasztalataimat felhasználva, a hozzám forduló táncot is szerető vezetőknek segítek a vezetői készségeik és képességeik finomításában, a táncon és tánctanuláson keresztül.

Endre: Honnan tájékozódhatunk a programok részleteiről?

Zsolt: A weboldalunkon megtalálhatóak a programjaink és a kapcsolódó információk.

Programjainkra rendhagyó módon, csak előre lehet jegyeket vásárolni, amely igaz a milongákra is. Így tudjuk biztosítani a korlátozott résztvevői létszámot és azt, hogy mindenkinek legyen táncpartnere.

Minden típusú programunkra 100%-os tetszési garanciát vállalunk.

Endre: Mit gondolsz, hogy illeszkedik be a tangós „vérkeringésbe” a Szalon?

Zsolt: Egyértelműen olyan szegmenst kerestem, amely hiánypótló, minden szempontból. Nem akartam egy klasszikus „iskola”, vagy „stúdió” lenni.

A TáncSzalon tökéletesen kiegészíti az eddigi tangós választási lehetőségeket, és kaput nyithat olyan táncolni vágyók számára, akik a Szalon által szerves részei lesznek a tangós közösségnek.

Tangót szeretőként az egyik legfontosabb közös érdeknek tartom, hogy terjesszük a tánc és a tangó kultúráját, szeretetét. Minél több különböző gondolkodású, tapasztalatú táncost tudunk bevonzani, annál szélesebb és izgalmasabb lesz a táncos „paletta”.

Lehet, hogy most kevesebb, mint 500 aktív tangós van Budapesten. Engem az mozgat, hogy hogy érjük el, hogy növekedjünk és pár éven belül 1.000 legyen.
Minden helyen, minden üzleti környezetben azt tapasztaltam, hogy együttműködve, összedolgozva könnyebb.

Ehhez elengedhetetlenek a közös célok és közös értékek!

Örülök, hogy veled (is) hasonlóak vannak .

Endre: Köszönöm Zsolt és sok sikert kívánok!

Zsolt: Én is köszönöm Endre!